Aizņemies atbildīgi

Bieži vien gan TV, gan radio dzirdam frāzi aizņemies atbildīgi, ko tad īsti nozīmē aizņemties atbildīgi un kāpēc šīs frāze tik bieži izskan sabiedrībā.

Mūsdienās viens no populārākajiem naudas aizņemšanās veidiem ir ātro kredītu aizņēmumi, kurus ir iesperams saņemt vien dažu minūšu laikā. Ātrie kredīti šo gadu laikā ir bijis glābiņš vairākām ģimenēm, kad makā svilpo vējš, bet alga jāgaida vēl nedēļu, kā arī glābuši cilvēkus no neparedzētiem izdevumiem, kuriem līdzekļu nav pieticis. Tie, kuri ātros kredītus ir aizņēmušies atbildīgi patiešām var teikt, ka tas ir bijis viņu glābiņš konkrētajā situācijā, taču tie, kuri par atmaksas iespējām nav pietiekoši padomājuši atvieglojuma vietā ieguvuši papildus finansiālo slogu.

Atbildīga aizņemšanās nozīmē rūpīgu atmaksas iespēju apdomāšanu un izvērtēšanu, jo ātro kredītu atmaksas termiņi nesniedzas 5 un 10 gadu apmēros, tie ir daudz īsāki, līdz ar to naudas summa ko atdot ir nepieciešama daudz ātrāk.

Lai aizņemtos atbildīgi jums būtu nepieciešams:

  • Zināt konkrētu summu, kura jums ir nepieciešama un neaizņemties vairāk kā vajag.
  • Jāzina konkrēts datums, kurā varēsiet summu atmaksāt – vēlams, lai šis datums būtu vismaz 3 dienas pirms noteiktā kredīta atmaksas datuma.
  • Jābūt drošam, ka iegūsiet finansiālos līdzekļus kredīta atmaksai
  • Vispārēji jāizvērtē kredīta nepieciešamība

Kā jau zināms ne viss dzīvē iet tieši tā kā plānojam, tāpēc pat izpildot visus šos atbildīgas aizņemšanās soļus dzīve var piespēlēt negaidītus sarežģījums, kas izjauc jūsu plānus. Ja kaut kādu iemeslu dēļ tomēr nevar atmaksāt aizdevumu līdz noteiktajam termiņam, ir jāskatās vai kredītu izsniedzējs nepiedāvā pagarināt atmaksas termiņu. Lielākā daļa kredītu devēju piedāvā pagarināt kredītu atmaksas termiņu vismaz par mēnesi piemaksājot nelielu naudas summu.

Vienmēr aizņemieties atbildīgi izvērtējot savas iespējas konkrēto summu atdot. Lai tā notiku jums varētu palīdzēt iepriekš norādītie atbildīgas aizņemšanās soļi, pēc kuriem vadoties ar naudas atdošanas termiņiem un citām svarīgām lietām nevajadzētu būt problēmām.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *