Aizņemties no bankas vai drauga?

AizņēmumsVairākas situācijas dzīvē mūs nostāda dilemmas priekšā un nākas veikt izvēli par labu vienam vai otram variantam. Visai grūta izvēlē var būt arī aizdevēja izvēle it īpaši tad, ja pastāv vairāki varianti.

Jautājums par to vai aizņemties no drauga vai bankas parasti ir aktuāls gadījumos, kad nepieciešamā naudas summa nav īpaši liela. Abiem aizdevuma veidiem pastāv vairākas priekšrocības un trūkumi, kurus izvērtējot katrs var nonākt pie secinājuma, kuru no aizdevējiem izvēlēties konkrētajā situācijā.

Izvēloties aizņemties no bankas, kā vienu no lielākajām priekšrocībām varētu uzskatīt jau iepriekš skaidri zināmus aizdevuma noteikumus, iespēju saņemt jums nepieciešamo naudas summu, kā arī finanšu konsultācijas gadījumos, kad tās nepieciešams, vai kad rodas problēmas ar aizdevuma atmaksu.

Kā banku aizdevuma trūkumu, noteikti jāmin procentu maksa par aizdevumu, kura aizņemoties pie drauga būtu mazāka vai vispār nebūtu jāmaksā, kā arī soda sankcijas, kas varētu izpausties nokavējuma procentos.

Izvēloties aizņemties no drauga, visticamāk procentu maksa būs visai zema vai nebūs vispār, kā arī kavēta maksājuma gadījumā, varētu izpalikt finansiāls soda sankcijas, taču pats aizdevuma lūgšanas process varētu būt nepatīkams, turklāt kavētu maksājumu gadījumā, jūs riskējat sabojāt attiecības ar aizdevēju.

Noteikti būtu jāņem vērā arī tas, ka aizņemoties bez jebkādām līgumiskām saistībām, aizdevējs var lūgt atdot parādu jebkurā laikā, jo arī to var piemeklēt negaidītas finansiālas problēmas, vai vajadzības, kuru izpildei nepieciešami papildus līdzekļi.

Izvēloties aizdevēju, noteikti būtu jāizvērtē gan tā uzticamība, gan arī izdevīgums. Aizņemoties no bankas, ņemiet vērā piedāvātas procentu likmes un aizdevuma nosacījumus. Izvērtējiet vai aizdevuma piedāvājums jums šķiet izdevīgs un avi spēsiet pildīt kredītsaistības. Lai noskaidrotu iepriekš minēt informāciju varat izmantot aizdevēja mājas lapā atrodamo kredītu kalkulatora, kurā tiek norādīta aizdevuma summa, atmaksas termiņā, kā arī maksa par aizdevumu.

Pirms aizdevuma pieteikšanas pārliecinies vai kāda cita aizdevēja piedāvājums nav izdevīgāks. Šādu informāciju iespējams iegūt aizdevumu salīdzinātājā, kurā pēc konkrētiem kritērijiem tiek apkopota informācija par dažādiem aizdevējiem un to piedāvājumiem.

Aizņemoties no drauga, izvērtējiet vai šis darījums neradīs spriedzi turpmākajā saskarsmē, kā arī, gluži tāpat, kā aizņemoties no bankas, centieties to aizdevumu pēc iespējas ātrāk nekavējot iepriekš noteiktos termiņus, jo šāda veida parādsaistības radītu problēmas ne tikai jūsu finansiālajai situācijai, bet arī turpmākajām attiecībām ar līdzcilvēkiem un ikdienas dzīvei.

Lai kādu aizņemšanās veidu izvēlētos nonākot finanšu grūtībās, būtu jāatceras par atbildīgu aizņemšanos un finanšu plānošanu nākotnē. Plānojot finanses pastāv iespēja izmantot banku piedāvātas bezmaksas finanšu konsultācijas, kuras šādos gadījumos varētu izrādīties pat ļoti noderīgas.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *