Ātrā kredīta vieta naudas pasaulē

NaudaFinanšu pasaule pazīst “naudu” daudzos veidos. Tā ir kļuvusi par tik ikdienišķu abstrakciju, ka to, gluži kā tas dažreiz notiek ar pašsaprotamām lietām (piemēram, elektrību), ir grūti izskaidrot un, tā sakot – iemānīt tās konceptu savā galvā. Ir dažādas naudas definīcijas – mūsdienās tieši pašu naudu varētu saukt par abstrakciju cilvēka darba pūliņu rezultātam, ko izmanto kā mērauklu preču vērtībai, taču šāda definīcija nav īsti pilnīga, tāpat kā skaidrojošajā vārdnīcā atrodamais naudas skaidrojums – īpaša prece, ko izmanto par visu citu preču vērtības vispārējo ekvivalentu. Nepilnīgs tādēļ, ka mēs sakām, ka kādam ir “daudz naudas”, ar to domājot arī, ka šim kādam ir daudz zemes, dārglietu vai citu lietu, ko var viegli pārvērst naudā. Turklāt, par naudu pieejamas ne tikai preces, u.t.t.

Ātrais kredīts savā ziņā ir tas pats vecum vecais naudas veids, kurā nauda tiek izsniegta “uz krīta”. Tas, starp citu, ir viens no senākajiem naudas paveidiem – jau senajā Divupē ceļmalu tavernās zemniekiem izsniedza guļasvietu, dzērienus un vēl sazin ko pret solījumu ražas laikā atdot šo “naudu” dažādās precēs – visdrīzāk graudaugos. Ātrais kredīts tāpat ir solījums naudu atgriezt pēc noteikta laika, par šī pakalpojuma izmantošanu maksājot komisijas maksu. No pārējiem naudas veidiem ātrais kredīts atšķiras ar savu striktību – ja hipotekārajam kredītam iespējams mainīt procentu likmes, atmaksas grafiku, tad ātrais kredīts ir pilnīgi norobežots ar strikti noteiktu atmaksas termiņu, procentiem, u.t.t. Tas atšķiras no citiem kredīta veidiem arī ar mazajām summām un īsajiem atmaksas termiņiem.

Bīstamāku un sociālo spriedzi rosinošāku ātro kredītu padara arī tas, ka tam būtībā nevajag nekādu paņemšanas iemeslu. Pietiek ar to, ka apņematies kredītu atmaksāt, un to jums izsniegs, nejautājot, vai vēlaties ar šo naudu sponsorēt teroristus vai gāzt valdību (tas ir joks). Būtiski ir tas, ka ātrais kredīts ir pilnībā virtuāls; arī dokumenti tiek izsniegti pilnībā virtuāli. Lombardā, pastā darbinieks var redzēt, ka cilvēks ir, piemēram, galīgi noplucis, un kredīta izsniegšana viņa dzīvi padarītu tikai vēl grūtāku. Tādēļ ātrais kredīts ir ļoti atšķirīgs, jo, zūdot cilvēciskajam kontaktam, zūd atbildības sajūta abās pusēs – gan pie saņēmēja, gan izsniedzēja.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *