Ātrie kredīti un lombardi – kas izdevīgāks?

Par ātro kredītuŠis mūžsenais jautājums, protams, var uzreiz izpelnīties atbildi: “Izdevīgāks kam? Tie ir atšķirīgi pakalpojumi un paredzēti atšķirīgām vajadzībām.” Taču tā nebūtu taisnība. Ātrie kredīti un lombardi ir ļoti līdzīgi, gan izcenojumu, gan darbības principa ziņā. Šajā rakstā mēģināsim saprast, kurš no šiem aizdevumiem ir izdevīgāks, protams, ja vispār iespējams veikt tik kategorisku spriedumu tādās lietās.

Ātrie kredīti un lombardi: atšķirīgais

Ātrie kredīti un lombardi atšķiras galvenokārt tajā, ka ātrajam kredītam galvenais nodrošinājuma veids ir dati par kredītņēmēja finansiālo stāvokli, piemēram, algu un citām lietām, turpretim lombardam – ķīla. Ātros kredītus var ātri noformēt internetā, kad vien ir vajadzīga nauda. Lombardi ir fiziski pastāvošas iestādes. Ātrie kredīti ir relatīvi jauns fenomens, bet lombardi ir pastāvējuši jau kopš laiku sākuma.

Ātrie kredīti un lombardi: kopīgais

Abas iestādes sniedz aizdevumus uz īsu laiku, piemēram, mēnesi. Abām iestādēm ir līdzīgi kredītprocenti – vidējais lombardu kredītprocents ir 22% mēnesī, kas ir ļoti tuvu ātro kredītu procentiem. Abas iestādes specializējas mazu summu aizdevumu izsniegšanā, un Latvijā tās pieskaitāmas pie nebanku kredītdevējiem.

Kas izdevīgāks?

Izdevīgāks laikam būs ātrais kredīts, jo pirmo aizdevumu lielākajā daļā firmu iespējams saņemt bez maksas. Turpretim lombardi ir daudz drošāki, jo savu aizņēmumu nodrošināt ar ķīlu – tas nozīmē, ka, izmantojot lombardu pakalpojumus, nav iespējams iekulties nepatikšanās ar parādu piedzinējiem. Praktiski tā ir mantu pārdošana ar iespēju tās kādā laika periodā izpirkt.

Arī laika ziņā izdevīgāks ir ātrais kredīts. To varat saņemt internetā, turklāt nav jāstaipa dažādas mantas, citiem redzot un tuviniekiem brīnoties par to, kur pazudis jūsu jaunais sienas paklājs vai līdzīgas lietas.

Tātad, ja svarīgs pakalpojuma ātrums un kvalitāte, var tikai ieteikt izvēlēties kādu ātro kredītu sniedzēju, nevis lombardu. Ja svarīgi justies droši tad, ja nezināt, vai varēsit mantu tik ātri izpirkt, tad izdevīgāki būs lombardi.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *