Ātrie kredīti un parādi

Ātrie kredīti nāk roku rokā ar parādiem. Dažādas internetā pieejamas aptaujas liecina, ka 16% ātro kredītu lietotāju izmanto kredītus, lai segtu citus parādus – rādītājs, kas neliecina neko labu par aizņēmēju paradumiem. Kaut arī šādi var “nopirkt” laiku, tas neatrisinās finansiālas dabas problēmas, ja vien neizdosies laimēt loterijā.

Šajā rakstā apskatīsim ātro kredītu saistību ar parādiem un to, ko vajadzētu darīt, ja esat iekūlies parādu slazdā.

Ko darīt, kad striķi plīst?

Pirmkārt, kontaktējieties ar kredītdevēju, jo klusēšana ir kā galvas likšana smiltīs – tas gan palīdz novērst domas no gaidāmā trieciena, taču padara jūs neaizsargātus. Parāds ir ne tikai finansiāls, bet arī sociāls slogs. Padariet savu dzīvi vieglāku, neizvairieties atklāti runāt par savām parādsaistībām. Paziņojiet par grūtībām tās nokārtot savam kredītdevējam, kā arī, ja iespējams, aizņemieties no radiniekiem vai draugiem, lai, sedzot parādu, saņemtu mazāku līgumsodu.

Jau minētajās aptaujās liela daļa respondentu, ja gadās ķibeles ar kredītu nomaksu, mēģina pagarināt atmaksas termiņu, sazinoties ar kredītdevēju. Ir arī tādi, kam problēmas atdot kredītu nerodas nekad, taču ne visi ir tik veiksmīgi. Pavisam neapskaužamā situācijā ir tie, kas “Lūdz Dievu un strādā” vai vienkārši “Gaida draudu vēstuli.” Nedrīkst nevienu nosodīt, taču, kad parādus nodod parādu piedzinējiem, parāds no papīra pārceļo uz īsto dzīvi. Beigu beigās, tas var draudēt ar mantas sadali, ja parādsaistības tiek nodotas tiesu izpildītājiem.

Ko drīkst un nedrīkst darīt parādu piedzinējs

Lai arī Latvijas likumdošana attiecībā uz parādu piedzīšanu ir šaubīga, vērts atcerēties divas lietas. Pirmkārt, ja parāds nav lielāks par 70-100 eiro, parādu piedzinējus jums, visticamāk, neuzsūtīs, jo tas nav kredītdevējiem izdevīgi (parādu piedzīšana ir maksas pakalpojums). Otrkārt, Latvijā šī nozare nav kontrolēta valstiskā līmenī, tāpēc jūs nevarat būt pilnībā pārliecināts par dažādu piedzinēja darbību likumību, nekonsultējoties ar juristu.

Katrā ziņā, skaidrs ir viens – parādu piedzinēji drīkst piedzīt tikai pamatsummu ar līgumsodu. Nekādas papildus maksas par “piedziņas procesu” ne privātas, ne juridiskas personas nedrīkst prasīt (avots). To drīkst darīt tikai tiesu izpildītāji, kas nepavisam nav privāti parādu piedzinēji.

Komentāri (10)

edīte

April 4th, 2013 at 8:33 pm    


Arī es esmu ātro kredītu sloga līdz 2012gada decembrim man ar kredītiem viss bija labi bet jau janvārī paliku bez darba tad arī sākās problēmas un nu vairs netieku galā kopējā summa apmeram5000 tas ir kopā ar kavējumiem ko es lai daru man ir trīs bērni ko uzturu viena un jā tiesa man vilks vēl naudas mēs vispār paliksim bez iztikas vēršos visas bankas un saņēmu atteikumu tad domāju apvienot tos 5000viena betvisur vajag īpašumus man nau īpašumu vai ir iespēja apvienot ātros kredītus esmu ar mieru maksāt ilgtermiņa vienu summu

edīte

April 4th, 2013 at 8:41 pm    


Esmu daudzos ātrajos kredīts aizņēmusies sms ferratum un citas lūdzu palīdziet apvienot ātros kredītus viena summa vai aizdodiet kāds vajadzīgo summu ātro kredītu nomaksai esmu izmisumā ir bērni trīs lūdzu palīdziet

Arnolds

April 6th, 2013 at 6:25 pm    


Ar asociācijas starpniecību grūtībās nonākušie kredītņēmēji varēs pakāpeniski atdot parādus

http://www.nebankukrediti.lv/jaunumi/asociacijas-jaunumi/ar-asociacijas-starpniecibu-grutibas-nonakusie-kreditnemeji-vares-pakapeniski-atdot-paradus.html

inese

July 31st, 2013 at 1:29 am    


esmu galiga purva kreditu del ,nezinu ko iesakt,jo kur griezos ir ateikums ,nepietiekami lidzekli konta,visu laiku maksaju un melnaja saraksta vel neesmu,velos apvienot maksajumus oficiali .jo ta var sev padarit galu.esmu loti atbildiga par saviem creditiem un neatsakos maksat ,bet lieta tada kad nav iespejams nomaksat ikmenesa maksajumus jo ir samazinats darbs.protams es mekleju izeju lai varu nomaksat bet ta nu sanak kad nepietiek lidzeklu.ko var darit dadas situacijas.

Guna

January 19th, 2014 at 10:08 am    


Man interesē atdodamās summas aprēķināšana, kaut saprotu, ka atbilde varētu būt arī līgumā…Un tomēr…cik daudz no manis var paņemt, ja esmu aizņēmusies 210 latus,esmu veikusi un kavējusi maksājumus…Tagad man pieprasa atdot 700 latus…Vai ir kaut kādi griesti,cik augstu summa var augt?

Arnolds

January 20th, 2014 at 10:08 am    


Parasti aizņēmēji maksā no 0,5 – 1.00 % no neatmaksātās parāda summas, kas veicami atbilstoši līgumam, par katru nokavējuma dienu. Cik dienas – apskatiet līgumā. Sazinieties ar aizdevēju, lai rastu atbildes. Uzmanīgi iepazīstaties ar līgumu un nepieciešamības gadījumā – ja aizdevējs pārkāpj līgumu, vērsieties PTAC.

Veiksmi

Līga

July 12th, 2016 at 6:02 pm    


Labdien esmu kreditu sloga vismaz sesos atrajos aizdevejos ar palielam summam gribeju apvienot viena bet visas bankas atsaka varbut tomert ir kada banka kas varetu aizdot kautko lai tieku vala tikai iekilat nevaru neko un uzrakstities uz kada kas vel var palidzet

Arnolds

July 26th, 2016 at 8:52 am    


Sveika! Apskati šo http://lafpa.lv/lv/klientiem/pakapeniska-paradu-atmaksa . Varbūt der.

Arnolds

January 30th, 2017 at 7:51 am    


Aizņemieties atbildīgi!

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *