Auto apdrošināšana mierīgam ceļam rudenī

Auto apdrošināšana

Rudens ir tumšs un lietains gadalaiks, kā arī – laiks, kad koki atbrīvojas no vasaras rotas. Tas viss kopā padara braukšanu rudenī par īpaši bīstamu – tumsa, slikta redzamība, neparedzami laikapstākļi, neredzami gājēji ceļa malās, kā arī – iespēja saslīdēt un lapu klājiena. Tāpat nedrīkst aizmirst par akvaplanēšanas risku. Viens no veidiem, kā parūpēties par sevi – auto apdrošināšana. Tādēļ šoreiz nedaudz par riskiem, ar ko nākas sastapties rudenī, un to, kādi apdrošināšanas veidi ir pieejami, lai pēc iespējas samazinātu iespējamos zaudējumus.

Galvenie autovadīšanas drošības riski rudenī

Tumsa. Vakaros satumst arvien agrāk. Pēc vasaras, kad saule riet vien desmitos vakarā, ir grūti pieņemt, ka gaismas paliek mazāk un mazāk.

Neredzamie gājēji. Līdz ar tumsu arī paliek vairāk neredzamo gājēju, kuriem šķiet, ka vēl ir vasara un ceļu nomalēs viņus tāpat redz.

Lietus. It kā redzamība rudenī jau tāpat nebūtu ierobežota līdz dažām stundām dienā. Klāt nāk vēl arī lietus.

Pirmās salnas. It kā ziemas riepas ir obligātas tikai no 1. decembra, taču salnas mēdz parādīties jau krietni agrāk un sveikt tos, kam agros rītos jābrauc pa tiltiem un ceļu pārvadiem.

Lapas uz bruģa. Koki pilsētā – tas ir forši. Slapjas lapas uz bruģa – ne tik forši. Iespējams, būtu labāk, ja pilsētās pie ielām, kuras rotā bruģis, biežāk stādītu priedes vai egles, ne liepas.

Izmirkuši motociklisti. No motociklistiem der uzmanīties jebkuros laikapstākļos. Rudenī it īpaši, jo izmircis motociklists var būt steidzīgāks par sausu.

OCTA apdrošināšana

OCTA ir obligāta apdrošināšana, kuras nepieciešamība pat netiek apsvērta. Taču ir vērts atcerēties dažus sīkumus – bonus malus klase, kas tiek piešķirta katram autovadītājam un nosaka apdrošināšanas riskus un attiecīgi cenu, tiek aprēķināta, ņemot vērā pēdējo 11 gadu statistiku par ceļu satiksmes negadījumiem. Tas nozīmē, ka ceļu satiksmes negadījumi šo statistiku neietekmē mūžīgi. Ja veiksmīgi izdodas braukt bez pārkāpumiem, tad bonus malus klase uzlabojas un apdrošināšanas cena – ievērojami samazinās. Citi faktori, kas ietekmē OCTA cenu:

 • OCTA cenu ietekmē autovadītāja deklarētās dzīvesvietas adrese.
 • Ģimenes stāvoklis. Dažādām sociālajām grupām ir pieejamas īpašas atlaides, kas ļauj samazināt izdevumus par OCTA. Atlaides tiek piemērotas arī daudzbērnu ģimenēm.
 • Apdrošināmais transportlīdzeklis – jo mazāks un ekonomiskāks auto, jo lētāka būs auto apdrošināšana.

KASKO apdrošināšana

OCTA ir obligātā auto apdrošināšana, savukārt KASKO ir izvēles produkts. Būtībā KASKO ir klasiska apdrošināšana, jo apdrošina pret negadījumu arī vainīgo pusi, kā arī ietver krietni plašāku dažādu risku klāstu, tostarp sadursmes ar meža dzīvniekiem, iebraukšana bedrē, zādzība no auto, auto zādzība, stikla bojājums no lidojoša akmens u.tml. KASKO cenu veido plašs faktoru kopums un var atšķirties dažādiem apdrošinātājiem, taču populārākie cenas veidošanas punkti ir:

 • Automašīnas izmantošanas veids
 • Automašīnas izlaiduma gads
 • Automašīnas motora tilpums
 • Automašīnas virsbūves tips
 • Automašīnas vērtība
 • Autovadītāja vecums
 • Noteiktais pašriska līmenis
 • Teritorija, kurā KASKO ir spēkā
 • Apdrošināšanas termiņš

Rudenī ir vērts apsvērt KASKO iegādi, jo laikapstākļi ir neprognozējami, bet iespēja piedzīvot kādu nepatīkamu situāciju uz ceļa – krietni lielāka. It īpaši laikā, kad sākas pirmās salnas un atkala.

“Mazais KASKO” – vidusceļš

Daudzi apdrošinātāji piedāvā jauna veida polisi – tā ir automašīnas apdrošināšana, kas sevī ietver gan OCTA, gan arī daļēji KASKO. Tā ir viena polise, kas ir dārgāka nekā parasta OCTA apdrošināšana, bet tajā pašā laikā sedz vairāk risku un ir lētāka, nekā pērkot OCTA un KASKO kopā. Iespējams, tieši šāda “mazā KASKO” apdrošināšana ir tieši tas, kas nepieciešams rudenī, lai parūpētos par savu sirdsmieru. Izdevumi, kas rodas sīkos ceļu satiksmes negadījumos, tāpat mēdz būt visai ievērojami.

SMScredit.lv Tev iesaka parūpējieties par sava auto apdrošināšanu laikus!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *