Banku kredīti

Banku kredīti, kā vēsta nosaukums, tiek izsniegti bankā. Lai saņemtu kredītu bankā, visbiežāk būs jābūt vismaz 21 gadu vecam (lai gan ir izņēmumi), un liels bonuss būs, ja saņemsit algu vai citus ienākumus tieši šīs bankas kontā. Šajā rakstā īsi apskatīsim, kādi ir visbiežāk piedāvātie banku kredīti, lai varat pieņemt sev izdevīgāko lēmumu, tos paņemot.

Banku kredīti

Visbiežāk piedāvātie banku kredīti ir šādi:

Kredīts

  • Hipotekārie kredīti – hipotekārais kredīts ir jebkurš kredīts, kas tiek nodrošināts ar nekustamā īpašuma ķīlu. Tas ir, hipotekārais kredīts ir arī t.s. “iespēju kredīts”, kas būtībā ir vienkārši nekustamā īpašuma ieķīlāšana pret kredītu. Hipotekārajam kredītam ir viszemākie procenti no banku piešķirtajiem kredītiem, bet termiņš ir visgarākais.
  • Patēriņa kredīti – patēriņa kredīts tiek nodrošināts ar ikmēneša ienākumiem; tā summa parasti ir no 1000 līdz 10000 eiro, bet procenti nedaudz augstāki nekā hipotekārajam kredītam. Termiņš svārstās no 6 līdz 50 mēnešiem, protams, ar izmaiņām.
  • Overdrafts – bankas sankcionēts līdzekļu iztrūkums bankas kontā. Banku ekvivalents “ātrajiem kredītiem”, jo overdrafts tiek segts ar nākamā mēneša ienākumiem. Procenti nedaudz augstāki, nekā patēriņa kredītam. Overdrafts tiek segts parasti mēneša laikā.
  • Līzings – arī līzings ir kredīta veids, jo būtībā jūs vienkārši pārmaksājat procentus par naudu, kuru esat samaksājuši par kādu preci veikalā vai auto placī.
  • Studentu kredīti – studiju un studējošā kredīts. Studiju kredīts ir mācību maksas segšanai, savukārt studējošā kredīts domāts ikdienas ienākumu segšanai studiju gaitās. Pašlaik studiju kredītus, kurus galvo valsts, izsniedz SEB banka.

Lielākajā daļā gadījumu vienmēr būs skaidrs, kāds kredīta veids nepieciešams – grūtākais jautājums bieži vien būs “vai tas vispār ir nepieciešams?” Tomēr dažos gadījumos var gadīties izšķirties starp patēriņa un hipotekāro kredītu – piemēram, mazākam mājas remontam sanāktu arī ar patēriņa kredītu, bet vai obligāti jāknapinās? Citos gadījumos savukārt vajadzīgs aizdevums uz pavisam īsu laiku – un te bankas vienmēr ir grēkojušas, jo overdrafts, salīdzinot ar ātrajiem kredītiem, kurus var aizņemties arī bez maksas, ir diezgan dārgs prieks.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *