Cik daudz aizņemties ir droši?

AizņēmumsDroša aizņemšanās ir, galvenais, veiksmīgu kredītsaistību nosacījums, taču bieži vien rodas jautājums, cik daudz aizņemties ir droši?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, katram pašam būtu jāaprēķina maksimālā iespējamā naudas summa, kuru tas būtu gatavs ik mēnesi veltīt aizdevuma atmaksai, turklāt aprēķinot šo summu, būtu jāņem vērā, dažādu neparedzētu izdevumu iespējamība, kā arī tas, ka kopējo kredītmaksājumu apjoms nedrīkst pārsniegt 40% no ģimenes ikmēneša budžeta.

Paralēli savu finanšu pārskatīšanai varat izmantot izvēlētā aizdevēj piedāvāto kredīta kalkulatoru, kurā norādot vēlamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu, automātiski tiek aprēķināts ikmēneša maksājums. Ja kalkulatorā uzrādītais ikmēneša maksājums ir lielāks nekā Jums vēlamais, samaziniet kopējo aizdevuma summu vai pagariniet atmaksas termiņu.

Aizdevumu kalkulatori ir atrodami katra aizdevēja mājas lapā, taču, ja konkrētu aizdevēju vēl neesat izvēlējies, pirms tam aizdevēju salīdzināšanas rīkā, kurā tabulas veidā atrodam informācija par visiem aizdevējiem un to piedāvājumiem, veiciet kreditētāju piedāvājumu salīdzināšanu izvēloties izdevīgāko un sev piemērotāko aizdevēju un tā piedāvājumu.

To, cik daudz aizņemties ir droši, palīdzēs noteikt arī pats aizdevējs, jo pirms aizdevuma pieteikuma apstiprināšanas, tas izvērtē klienta maksātspēju un to vai klients spēs aizdevumu atdot laikus. Ja aizdevējam radušas šaubas, aizdevums var tikt noraidīts vai piedāvāti citi aizdevuma nosacījumi, piemēram, mazāka aizdevuma summa.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *