Credit24 nopērk britu finanšu uzņēmums

Credit24Britu uzņēmums International Personal Finance (IPF) nesen iegādājies Credit24, kas ir viens no populārākajiem ātro un patēriņa kredītu sniedzējiem Latvijā. Credit24 britu īpašumā nonācis caur igauņu MCB Finance iegādi, un darījuma summa bijusi aptuveni 30 miljoni eiro. Darījums notika 2015. gada 6. februārī.

Uzņēmuma galvenā mītne vēl joprojām paliks Tallinā, un tā vadītājs joprojām būs R. Rihenens. Rihenens apgalvo, ka “darījums abiem uzņēmumiem ļaus izdarīt būtisku lēcienu to attīstībā, bet vislielākie ieguvēji būs klienti.” No šiem faktiem var secināt, ka Credit24 tiek uzskatīts par labu investīciju ar izaugsmes perspektīvām, jo nopietnas pārmaiņas uzņēmuma darbībā nav gaidāmas. Credit24 ir galvenais konkurents uzņēmumiem, kas darbojas Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā, un ir viens no retajiem nebanku kredītdevējiem, kas nav asociācijas biedrs.

Credit24 visās apgūtajās teritorijās turpinās darboties ar iepriekšējo preču zīmi. Jāatgādina, ka Credit24 izsniedz patēriņa un ātro kredītu Latvijas patērētājiem kā licencēts aizdevējs. Credit24 ļauj saņemt kredītu summā līdz 3000 eiro ar termiņu līdz 36 mēnešiem. Tāpat Credit24 ļauj pieteikties arī kredītlīnijas pakalpojumam, kas pēc principa varētu tikt dēvēts par līdzīgu ātro kredītu kredītkartei.

Credit24 ir viens no retajiem uzņēmumiem, kas ļauj saņemt kredītu no 18 gadu vecuma, un tā mājaslapa nesen ieguva jaunu, mūsdienīgu izskatu. Credit24 ir bijis nozares pionieris, jo jau no sākta gala piedāvājis ne tikai īstermiņa kredītu, bet arī kredītu ar termiņu līdz 36 mēnešiem. Vairākos pētījumos un aptaujās tas uzskatāms par 3. populārāko šāda veida aizdevēju Latvijā līdzās SMSCredit un Vivus.

Iepriekšējie Credit24 īpašnieki

Credit24

MCB Finance ir 2006. gadā dibināts uzņēmums ar filiālēm Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Latvijā un arī Austrālijā. 2013. gadā uzņēmums kopā izsniedza vairāk nekā 90 miljonus mārciņu kredītos. MCB Finance ļaus britu uzņēmumam nostiprināt pozīcijas Lietuvas tirgū, kā arī sākt darbību četrās jaunās vietās – Latvijā, Igaunijā, Somijā un Austrālijā. Credit24 ir vienīgais MCB Finance brends, caur kuru kompānija arī darbojas visās minētajās valstīs. IPF šis darījums uzskatāms par pievilcīgu arī tīri ģeogrāfiski, jo uzņēmums nostiprinājis savas pozīcijas Polijas tirgū, ieviešot Hapi tiešsaistes aizdevumu sistēmu.

Tagadējie Credit24 īpašnieki

Savukārt IPF ir viena no 350 lielākajām Apvienotās karalistes kompānijām, kura nodarbina aptuveni 7000 darbinieku daudzās Eiropas un pasaules valstīs, piemēram, Lietuvā, Bulgārijā, Meksikā un citur. Pirms MCB Finance iegādes, IPF veica vairākus darījumus Lietuvā un Bulgārijā, kur investēja vairākus miljonus mārciņu tirgus daļas iegūšanai. Uzņēmums, kam pieder IPF – Providen Financial – tika dibināts pirms vairāk nekā 130 gadiem, savukārt IPF no uzņēmuma atdalījās 1997. gadā. Tas kotējas Londonas akciju biržā, kā arī 2013. gadā sāka otro piedāvājumu Varšavas finanšu biržā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *