Efektīva personīgo finanšu plānošana

Ikvienā kārtīgā uzņēmuma tiek veikta finanšu plānošana, kas ir, kā pamatakmens būvējot ceļu uz produktīvu un veiksmīgu darbību, taču, kad runa iet par personīgajām finansēm, ar to plānošanu gatavs nodarboties vien retais, turklāt daudzi pat neapzinās, kādus rezultātus un cik lielu ietaupījumu sniegtu kaut vai uz vienu mēnesi efektīvi saplānots personīgais budžets

Lai personīgo finanšu plānošana patiesi būtu efektīva, jāsāk ar savu ienākumu un izdevumu apzināšanu.

  1. Precīzi aprēķiniet visu mēneša ienākumu kopsummu. Ja jūsu ienākumi, katru mēnesi mēdz atšķirties, tad tos būs neieciešams regulāri pārrēķināt, jo ir ļoti svarīgi apzināties, cik lieli ir jūsu ienākumi, lai zinātu, cik lieli drīkst būt izdevumi. (piekritīsiet taču, ka apskatīt konta izrakstu interneta bankā nemaz nav sarežģīti un tas nemaz neaizņem daudz laika)
  2. Lai apzinātos cik daudz tērējat konkrētām lietām, vismaz 1 mēnesi, kārtīgi un ļoti pedantiski piefiksējiet visus savus izdevumus. Šo darbību veikšana izklausās laikietilpīgāka un pat ikdienas dzīvei traucējoša, taču, ja maksājumiem izmantosiet karti, visus savus izdevumus varēsiet apskatīt interneta bankā, taču lai neaizmirstos par ko konkrētais maksājums veikts, būtu ieteicams tos katru dienu (vai vismaz reiz nedēļā) sagrupēt pa izdevumu grupām, piemēram, pārtika, sadzīves preces, izklaide, transporta izdevumi, apģērbs, telefona rēķins utt.

Kad rūpīgi būsiet sekojis līdzi saviem ienākumiem un izdevumiem, pēc to salīdzināšanas jums uzreiz būs skaidrs, kas būtu tas, uz ko varētu ietaupīt, taču ar situācijas izpēti finanšu plānošana tikai sākas. Lai darbs nestu augļus, jāturpina darīt, taču ieteicams to darīt gudri, lai rezultātā nonāktu pie efektīvi saplānota nākoša mēneša budžeta un mēneša beigās bankas kontā nesvilpotu vējš un, iespējams, pat būtu izveidojies uzkrājums, ir jāķeras klāt pie lieko izdevumu samazināšanas.

Lai tiktu galā ar liekajiem izdevumiem, jāsaprot, kāpēc tie veidojušies un vai pastāv iespēja tos samazināt. Tādus izdevumus, kā maksa par siltumu vai mājokļa apsaimniekošanu, nav iespējams samazināt viena mēneša laikā, ja nu vienīgi esat gatavs nekavējoties mainīt dzīves vietu, tāpēc jākoncentrējas uz izdevumiem, kuri atkarīgi no jums paša. Iesākumā izceliet 3 kategorijas, kurās izdevumi ir vislielākie un blakus katrā kategorijā iztērētajai naudas summai uzrakstiet summu, kuru vēlētos tērēt un iespējamo variantu, kā šo summu samazināt.

Nākamajā mēnesī, šo 3 jūsu uzrakstīto summu nepārsniegšanai, būtu jākļūst par jūsu budžeta mērķiem.

Svarīgi! Ja esat noslēdzis kredītsaistības vai plānojat noformēt aizdevumu, ikmēneša finanšu plānā, kā obligāto izdevumu neaizmirstat iekļaut arī aizdevuma atmaksu, kuru pateicoties ietaupītajiem līdzekļiem, iespējams, pat varēsiet veikt ātrāk nekā iepriekš bijāt paredzējis un atbrīvoties no kredītsaistībām jau pirms atmaksas termiņa beigām.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *