Finansiālā neatkarība

KredītsBieži vien pat to neapzinoties, tieši finansiālā neatkarība ir tas, kas spēj sniegt pašpārliecinātības, brīvības un laimes izjūtu. Nepārtrauktas domas par finansēm vai drīzāk to trūkumu, rada vienu problēmu pēc otras un liek dzīvot stresa apstākļos, taču, ja kaut vai uz brīdi iedomājamies, ka par rēķinu apmaksu vairs, nav jāuztraucas un pašam savas naudas pietiek arī citām vēlmēm un vajadzībām, uzreiz paliek vieglāk.

Doma par to, kā kļūt finansiāli neatkarīgam ir aktuāla jebkura vecuma pārstāvjiem, gan jauniešiem, kas meklē iespēju iegūt paši savus finansiālos līdzekļus, gan arī pensionāriem, kas vēlas iegūt papildus līdzekļus neaizņemoties no radiem vai draugiem.

Lai gan varētu likties pretēji, bieži vien īslaicīgas kredītsaistības jeb papildus ieguldāmie līdzekļi var kalpot kā pirmais solis uz finansiālu neatkarību. Lai gan kredītsaistības ir vistiešākā finansiāla atkarība, jo jūsu rīcībā nonāk sveša nauda, kura vēlāk būs jāatdod, tieši pareizi novirzīti papildus līdzekļi var kalpot, kā pirmais solis uz neatkarību.

Ieguldot papildus līdzekļus, jauna biznesa uzsākšanai, ražošanas materiālu iepirkšanai vai jebkam citam, kas vēlāk nesīs peļņu, jūs veidojat ceļu uz finansiālo brīvību vai vismaz papildus ienākumiem, kas palielinātu jau esošos. Ja, piemēram, par aizdevumu tiktu iepirkta dzija zeķu adīšanai, tā vēlāk atmaksātos un nestu peļņu ziemas mēnešos tās pārdodot, vai iegādājoties piekabi, tā atmaksātos un nestu peļņu piedāvājot pārvadāšanas pakalpojumus un šāda veida piemēru ir loti daudz.

Lai kļūtu neatkarīgs, ir jādomā radoši, taču jārēķinās ar to, ka ne visas idejas ir dzīvotspējīgas, tāpēc, pirms tās īstenošanas vajadzētu apzināties visus riskus, kas varētu kavēt idejas attīstību. Protams ne visi varam būt biznesmeņi un arī konkrētu rakstura īpašību vai zināšanu trūkumu var uzskatīt kā riska faktoru, kas neļautu idejai īstenoties.

Ja savs bizness nav tas, ko jūs vēlaties, un jums patīk stabilitāte, tas nav šķērslis finansiālās brīvības veidošanai. Pareizi plānojot savas finanses, pārskatot izmantoto pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus, ka arī izvērtējot karjeras izaugsmes iespējas, neilgā laikā iespējams kļūt finansiāli brīvam un neatkarīgam.

Finansiālā brīvība ne vienmēr nozīmē labklājības celšanos vai kļūšanu bagātam, tā drīzāk ir sajūta, ka jūsu ienākumi un izdevumi vairs nav zem stingras citu cilvēku kontroles un tos pārvaldāt jūs pats. Tā var būt brīvība no parādsaistībām brīvība no radu un draugu finansiālā atbalsta vai vienkārši sajūta, ka par savām finansēm varat atļauties kaut ko arī sev.

Brīvība bieži vien ir tas, uz ko daudzi tiecas, paši to pat nepazinoties. Lai to sasniegtu, ne vienmēr jādara lielas lietas un pietiek pat ar salīdzinoši mazām pārmaiņām ikdienas dzīvē.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *