Ikmēneša maksājumi

Ar ikmēneša maksājumiem ir saskāries gandrīz ikviens ekonomiski aktīvs Latvijas vai jebkuras citas valsts iedzīvotājs. Par ikmēneša maksājumiem kļūst komunālie maksājumi, telefona un interneta rēķini, kredītmaksājumi, maksa par īri un citiem pakalpojumiem.

Vairākos gadījumos, ikmēneša maksas forma ir visai izdevīga, jo ļauj preces vai pakalpojuma cenu segt pakāpeniski, nejūtot lielu finansiālo spiedienu, taču sakrājoties pārāk lielam apmaksājamo pakalpojumu un preču daudzumam, naudas summa, kuru sastāda ikmēneša maksājumi var kļūt visai iespaidīga.

Kā samazināt ikmēneša maksājumus?

  • Lai samazinātu ikmēneša maksājumus, būtu jāsāk ar maksājumu lieluma aprēķināšanu. Cik ielu naudas summu Jūs ik mēnesi tērējat šo maksājumu segšanai?
  • Lai sapratu, cik daudz jūs pārmaksājat, apkopojiet visus ikmēneša maksājumus vienuviet norādot summu, kuru maksājat ik mēnesi vai arī summas par pagājušo mēnesi. Ja visus vai lielāko daļu maksājumu veicat ar bankas pārskaitījumu, visvienkāršāk to izdarīt, izmantojot interneta bankas konta pārskatu par izejošajiem maksājumiem.
  • Pārskatot maksājumu sarakstu, izvērtējiet vai kāds no maksājumiem nešķiet lieks un vai no tā nevarētu atteikties, piemēram, papildus TV pakas abonēšana vai kas cits.
  • Pārskatiet vai jūsu izvēlētais teflona, interneta un TV operators nepiedāvā kādu izdevīgāku tarifu plānu vai varbūt pastāv iespēja izvēlēties citu pakalpojumu sniedzēju, kura piedāvātie tarifi ir daudz izdevīgāki.
  • Ja veicat kredītmaksājumus, apsveriet iespēju apmaksāt aizdevumu īsākā laika periodā,tādā veidā ietaupot līdzekļus par procentu maksu.
  • Ja pārāk lieli šķiet maksājumi par elektrību, ūdeni apdomājiet iespēju nomainīt kādu no vecajām elektroiekārtām pret jaunu daudz ekonomiskāku, kā arī izvērtējiet, vai dušā nemēdzat pavadīt pārāk ilgu laiku. Rēķinus par ūdeni un kanalizāciju palīdz samazināt arī trauku mazgājamās mašīnas iegāde, taču ņemot vērā tās iegādes izmaksas, ietaupījums būs redzams tikai ilgtermiņā.

Lielāku kredītmaksājumu vai vairāku aizdevumu gadījumā, ikmēneša maksājumus varētu palīdzēt samazināt arī aizdevuma pārkreditācija, kas ļauj apvienot vairākus mazākus aizdevumus vienā lielākā. Izvēloties aizdevumu pārkreditāciju iespējams noslēgt izdevīgāku aizdevuma līgumu un ietaupīt uz procentu maksājumu rēķina.

Pārkreditējot jeb refinansējot kredītu, ņemtie vērā, ka jums var nākties apmaksāt administratīvās izmaksas, kas rodas šī procesa laikā, tāpēc izvērtējiet vai jaunie nosacījumi ir pietiekoši izdevīgi un ietaupījums būs gana liels, lai būtu izdevīgi apmaksāt izdevumus, kas radušies refinansēšanas procesā.

No ikmēneša maksājumiem izvairīties ir gandrīz neiespējami, taču samazināt to apjomu var mēģināt ikviens. Lai gan saraksts ar darbībām, kuras veicamas ikmēneša maksājumu samazināšanai ir visai garš, patiesībā šo darbību veikšana neaizņem daudz laika, atkarībā no konkrētās situācijas, izmaksu samazināšana Jums aizņems 5 līdz 20 minūtes, kuru laikā, būsiet kļuvis par vairākiem eiro bagātāks un labi pārzināsiet savu finansiālo situāciju.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *