Informācija par kredīta atteikuma procedūru

Kreditēšanas līguma obligāts nosacījums – informācija par atteikuma procedūru. Atteikuma tiesības ir ar likumu noteiktas, tādēļ atbilde uz iepriekšējo jautājumu ir – jā, tas tā arī notiek. Lai kredītņēmējs izmantotu savas atteikuma tiesības pareizi un nerastos nekādu pārpratumu, ir svarīgi ņemt vērā to, ka:

  • Atteikuma termiņš tiek skaitīts no pirmās kreditēšanas līguma dienas;
  • Lai atteiktos no kreditēšanas līguma, patērētājam līdz termiņa beigām ir jāiesniedz iesniegums rakstiskā veidā kredītdevējam;
  • Pēc iesnieguma uzrakstīšanas 30 dienu laikā ir jāatgriež saņemtais aizdevums, ieskaitot procentus par dienām, kurās tika izmantots kredīts, piemēram, ja patērētājs saņēma 300 eiro, bet pēc 5 dienām uzrakstīja atteikuma iesniegumu, tam būs jāatdod 300 eiro plus procentu maksa par 5 dienām.

Kreditēšanas līgumā, kuru noslēdz kredītņēmējs un kredītdevējs, ir jābūt pieminētam, kādā formā un kur ir jāiesniedz atteikuma iesniegums. Ja šādas informācijas nav, kreditēšanas līgumu nevajadzētu parakstīt.

Kam ir jābūt minētam atteikuma iesniegumā?

Licence

Lai atteikuma iesniegums būtu uzrakstīts pareizi, tajā ir jābūt ietvertai sekojošai informācijai:

  • Iesnieguma adresātam – aizdevēja nosaukums un juridiskā adrese;
  • Iesnieguma autoram – kredītņēmēja vārds, uzvārds, personas kods;
  • Dokumenta nosaukumam – iesniegums;
  • Teksta daļā jābūt brīvā formā rakstītam paziņojumam par atteikumu no kreditēšanas līguma (jāpiemin līguma numurs) un kredīta pirmstermiņa atmaksu;
  • Iesnieguma sastādīšanas vietai, laikam un sastādītāja parakstam un atšifrējumam.

Viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai atteikuma iesniegums tiktu pieņemts un nerastos problēmas ar šo jautājumu, ir tas, ka patērētājam ir pienākums pierādīt to, ka viņš ir iesniedzis šādu atteikumu, tādēļ Patērētāju tiesību aizsardzības centrs iesaka šāda veida paziņojumus sūtīt rakstiskā veidā kā ierakstītu vēstuli, par kuras saņemšanu ir jāparakstās. Tas neskaidrību gadījumā var kalpot kā pierādījums šāda iesnieguma esamībai.

Pirms aizņematies, izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu laikā!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *