Kā izvēlēties piemērotāko aizdevēju?

Ātro kredītu nozare šobrīd Latvijā attīstās un ir sasniegusi samērā lielu popularitāti, tādēļ katru dienu televīzijā var redzēt reklāmas, kurās dažādi kreditori piedāvā šos aizdevumus. Lielākā daļa no tiem tiek reklamēti kā risinājums neparedzētu naudas problēmu gadījumā, kā arī pārsvarā visi nebanku kreditori piedāvā pirmo kredītu aizņemties bez maksas. Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc šī pakalpojuma, arī piedāvājums ir ievērojami palielinājies, un uzņēmumi, kuru pakalpojumu klāstā ietilpst ātrais kredīts internetā, mūsdienās ir ļoti daudz. Rodas jautājums – kā patērētājam neapjukt lielajā piedāvājuma klāstā un pēc kādiem principiem izvēlēties sev piemērotāko aizdevēju?

Kas ir ātrais kredīts internetā?

Aizņēmums

Ātrais kredīts internetā ir veids, kā aizdevēji piedāvā patērētājiem īstermiņa kredītus gadījumos, kad tie ir nonākuši negaidītās finansiālās grūtībās. Šiem kredītiem ir raksturīgs tas, ka:

  • Tos var iegūt apmēram vienas dienas laikā, noformējot kredīta pieteikuma anketu kreditora mājaslapā un samaksājot reģistrācijas maksu 0.01 eiro apmērā;
  • Aizdevumu būs nepieciešams atmaksāt relatīvi īsā laika periodā – liekākā daļa kreditoru piedāvā šos aizdevumus ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām;
  • Naudas summa, ko var iegūt, piesakoties šādam kredītam, parasti ir līdz 300 eiro;
  • Parasti pirmais ātrais kredīts tiek piešķirts bez procentu maksas.

Kas ir jāņem vērā, izvēloties aizdevēju?

Pirms kredīta pieteikuma anketas aizpildīšanas un kredīta līguma noslēgšanas, ir nepieciešams pievērst uzmanību pašam aizdevējam, jo kredītsaistības ir nopietnas un tās būtu vēlams noslēgt ar uzticamu uzņēmumu. Labs variants ir Vivus.lv, jo šis aizdevējs piedāvā apdrošināt aizdevumus, kuri tiek ņemti vismaz uz 4 mēnešiem. Vivus.lv aizdod kredītus līdz divdesmit četriem mēnešiem.

Kādas lietas būtu jāņem vērā?

  • Vai aizdevējam ir licence šādu pakalpojumu sniegšanai?

Parasti kreditori savās mājaslapās ievieto sertifikātus, kas apliecina uzņēmuma tiesības darboties finanšu pakalpojumu jomā. Ja šāds sertifikāts nav – iespējams labāk izvēlēties citu aizdevēju. Būtisks faktors, kas liecina par to, ka aizdevējs ir uzticams un atbildīgs, ir tas, ka tas ir Latvijas Alternatīvo finanšu asociācijas biedrs.

  • Cik ilgi konkrētais uzņēmums strādā Latvijas tirgū?

Ņemot vērā šīs nozares attīstību, tā piesaista arvien jaunus interesentus, tādēļ ir jāpievērš uzmanība tam, vai izvēlētais aizdevējs nav tikko nodibināts uzņēmums un vai tam ir laba reputācija.  Ātrais kredīts internetā ir pakalpojums, tādēļ pirms konkrēta aizdevēja izvēles noteikti būtu vēlams iepazīties ar citu klientu atsauksmēs par to.

  • Kādi ir kredīta ņemšanas nosacījumi?

Lai izvēlētos piemērotāko aizdevumu, ir nepieciešams veikt rūpīgu tirgus izpēti – kādi ir piedāvājumi, kādas ir procentu likmes, kādi ir kredīta atmaksas termiņi, kāda informācija ir jāiesniedz aizdevējam, kādi ir kredīta atmaksas nosacījumi.

Šo aspektu izvērtēšana var ļaut izvēlēties konkrētajai situācijai piemērotāko aizdevumu, par kuru ilgtermiņā nebūs daudz jāpārmaksā. Jebkurā gadījumā ir jāatceras, ka ir jāaizņemas atbildīgi, vienmēr izvērtējot kredīta nepieciešamību, kā arī savu maksātspēju!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *