Kā nepārmaksāt par kredītu

Ātrais kredītsNeatkarīgi no maciņa biezuma, statusa sabiedrībā vai maksājuma nozīmīguma, nevienam negribas pārmaksāt jeb maksāt vairāk, nekā vajadzētu, līdz ar to, pirms preces vai pakalpojuma pirkšanas būtu vērts noskaidrot vai preces – pakalpojuma cena atbilst kvalitātei, turklāt vai identisku preci nav iespējams iegādāties lētāk.

Lai atvieglotu mūsu, kā patērētāju dzīvi un ļautu iegādāties preces un pakalpojumus par tiem nepārmaksājot, internetā ir izveidoti dažādi salīdzināšanas portāli, kas ļauj salīdzināt preču un pakalpojumu cenas dažādos veikalos un interneta veikalos, kuros izvēlētā prece vai pakalpojums atrodami.

Šādi var salīdzināt cenas, piemēram, ziemas riepām, ārstniecības pakalpojumiem, finanšu pakalpojumiem utt.

Izvēloties noformēt aizdevumu, visvienkāršākais veids, kā nepārmaksāt par aizdevuma izsniegšanas un procentu maksām ir veicot aizdevumu piedāvājumu salīdzināšanu, izmantojot šim nolūkam speciāli izveidotu salīdzināšanas rīku.

Aizdevumu salīdzinātājā, vienuviet ir apkopota visa svarīgākā informācija par Latvijā pieejamajiem kredītiem un to izmaksām. Salīdzinot aizdevumus var ņemt vērā ne tikai norādītās gada procentu likmes (GPL), bet šobrīd aktuālas akcijas un atlaides, kas palīdz samazināt maksu par konkrēto kredītu vai rada tam izdevīgākus, un Jums piemērotākus nosacījums.

Tikai salīdzinot dažādu pārdevēju un pakalpojumu sniedzēju piedāvājums, varēsiet būt drošs, ka esat izvēlējis visizdevīgāko un Jums piemērotāko variantu, par to nepārmaksājot.

Iespēja atteikties no kredīta

Ikviens patērētājs zina par savām tiesībām 14 dienu laikā atgriezt nopirkto preci – ledusskapi, zābakus, velosipēdu un vēl visu citu, ko vien var iedomāties. Iespējams, mazāka daļa cilvēku zina arī to, ka šādā pat veidā tiem ir iespēja arī atteikties no kāda pakalpojuma, par kura saņemšanu ir noslēgts līgums. Bet kā ir ar finanšu pakalpojumiem, piemēram, kredītu – vai arī no tā patērētājam ir iespējas atteikties un, ja ir, tad kā to izdarīt?

Atteikuma tiesības

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs atteikuma tiesības definē kā “patērētāja tiesības noteiktā termiņā, nesniedzot nekādu pamatojumu, atkāpties no distances līguma (no distances līguma veidā pasūtītās preces vai pakalpojuma)”. Šādas tiesības attiecas uz visa veida pakalpojumiem, tajā skaitā arī aizdevumiem, līdz ar to patērētājs, aizpildot kredīta pieteikuma anketu un saņemot apstiprinājumu, 14 dienu laikā ir tiesīgs attiekties no noslēgtā līguma, nesniedzot nekādus paskaidrojumus. Vai tas tā tiešām strādā?

Vienas un tās pašas preces cenu atšķirība mēdz būt pat vairāki desmiti eiro, tāpēc iepērcieties gudri un izvēlieties izdevīgāko piedāvājumu!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *