Kas ir kredīta apdrošināšana?

Kredīta apdrošināšana ir polise, kas nodrošina pietiekamu ienākumu daudzumu kredīta maksājumu segšanai, ja gadās, piemēram, īslaicīga darbnespēja, piespiedu bezdarbs, ilgstoša slimība vai kas cits, kas liedz veikt darba pienākumus. Kredīta apdrošināšanu izvēlas hipotekārajam kredītam, jo tas ir ilgstošākais kredīta veids. Atkarībā no polises kredīta apdrošināšanā var tikt iekļauta arī dzīvības apdrošināšana – faktiski tā parasti ir iekļauta komplektā, kas nozīmē, ka kredīts tiks apmaksāts pilnībā, ja kredītņēmējs kredīta atmaksas laikā ies bojā vai kļūs par invalīdu.

Kādos gadījumos izvēlēties kredīta apdrošināšanu?

Skaidrs, ka kredīta apdrošināšanu izvēlas, lai pasargātu sevi un savus tuvākos, ja notiek kas neparedzēts. Dažos gadījumos tā var būt vairāk, dažos – mazāk piemērota. Kredīta apdrošināšanu būtu jāapsver šādos gadījumos:

  • Kredīta apdrošināšana noder, ja darbnespējas vai citu apstākļu dēļ var rasties situācija, kurā jūsu bērni un ģimene zaudē mājokli, jo nespējat segt kredītmaksājumus;
  • Ja nav vērā ņemamu iekrājumu;
  • Ja, notiekot kam neparedzētam, nebūtu, no kā saņemt palīdzību (nav finansiāli nodrošinātu radu, draugu, utt.);
  • Ja jūtaties nobažījies, kas notiks ar jums un jūsu ģimeni, ja vairs nevarēsit segt kredītmaksājumus.

Kredīta apdrošināšanas izmaksas nosaka kredītņēmēja vecums, ikmēneša maksājuma summa (ja apdrošina ikmēneša maksājumus bezdarba gadījumā), kā arī citi faktori. Ja izvēlaties apdrošināties pret darba zaudēšanu, jāatceras, ka pirmā mēneša maksājumu apdrošinātāji parasti nesegs – tas būs jāsedz no iekrājumiem vai pēdējās algas, turklāt jums tiks segta nevis mēnešalga, bet gan ikmēneša maksājums. Tas izklausās slikti tikai tāpēc, ka tā arī ir – šāda veida apdrošināšanai nav liela pieprasījuma, tāpēc arī piedāvājums ir drakonisks un izmaksu ziņā arī diezgan neizdevīgs.

Kredīta apdrošināšanā visieteicamākā būtu tieši dzīvības un pilnīgas darbnespējas apdrošināšana, taču to var apsvērt cilvēki, kas strādā specifiskā nozarē vai projektu veidā (šiem cilvēkiem var paiet ilgs laiks, līdz tiek atrasta jauna darbavieta). Jāatceras arī tas, ka kredītmaksājumi katru mēnesi tiks segti tikai noteiktu laiku. Atkarībā no līguma šis laikaposms var būt no 6 līdz 12 mēnešus ilgs.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *