Kas ir kredīta brīvdienas?

Kredīta brīvdienas ir viens no darbībām, ko piedāvā banku vai nebanku aizdevēji, gadījumā, ja jums radušās problēmas ar aizdevuma atmaksu vai citu iemeslu dēļ vēlaties atlikt kredīta maksājumus uz konkrētu laiku. Kredīta brīvdienu laikā jūs tiekat daļēji vai pilnībā atbrīvots no aizdevuma atmaksas.

Brīvdienas

Kredīta brīvdienas iedalās daļējās un pilnīgās brīvdienās:

  • Daļējas kredīta brīvdienas nozīmē to, jūs šo brīvdienu laikā maksājat tikai procentus par aizdevumu un tiekat atbrīvots no aizdevuma pamatsummas atmaksas, taču, kad šis brīvdienu periods ir beidzies, to laikā iekavētos pamatsummas maksājumus sadala uz atlikušo atmaksas termiņu.
  • Pilnīgas kredīta brīvdienas ir tad, ka jūs šo brīvdienu laikā nemaksājat ne procentus, ne aizdevuma pamatsummu, taču brīvdienām beidzoties, procenti, kas netika maksāti šajā laikā, ir jāsamaksā kopā ar pirmo maksājumu, taču iekavētā pamatsumma tiek sadalīta uz atlikušo aizdevuma atmaksas periodu.

Ātro kredītu, jeb patēriņa kredītu brīvdienas, gan mazliet atšķiras no banku piedāvātajām, jo tās var tikt piešķirtas, kā akcija vai papildus bonuss ņemot aizdevumu, piemēram, aizņemoties naudu, to var sākt atmaksāt pēc 3 mēnešiem.

Kredīta brīvdienām līdzīga darbība, kas tiek piemērota ātrajiem kredītiem ir kredīta atmaksas termiņa pagarināšana, ar tās palīdzību kredīta atmaksas termiņu var pagarināt uz 7, 14 un 30 dienām vai arī uz ilgāku laiku īpaši vienojoties ar aizdevēju.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *