Kas ir kredīta refinansēšana?

Kredīta refinansēšana nozīmē kredīta vai kredītu nosegšanu ar jauna aizdevuma palīdzību, jaunajam aizdevumam piemērojot izdevīgāku atmaksas termiņu vai procentu likmi.

50 eiro banknote

Parasti kredītu refinansēšana notiek, pavisam vienkārši, cilvēks, kuram ir kredīts vienā, bankā, pamana, ka tādu pašu kredīta veidu citā bankā piedāvā par labākiem kredīta nosacījumiem un veic refinansēšanu, jeb ņem kredītu bankā ar labākiem nosacījumiem, nokārto kredītsaistības ar iepriekšējo banku un turpina kredīta atmaksu jaunajā bankā ar labākiem aizdevuma nosacījumiem.

Kredītu refinansēšana pasaulē ir pazīstama, jau sen un ar tās palīdzību banku starpā notiek cīņa par klientiem, no kuras labumu gūst arī pats klients, spējot izvēlēties sev izdevīgākos aizdevuma nosacījumus un nepārmaksājot liekas naudas summas par savu aizdevumu.

Aizdevuma refinansēšana var kalpot, kā viens no paņēmieniem izkļūšanai no apgrūtinošām kredītsaistībām, it īpaši gadījumā, ja jums ir vairāki aizdevumi, kurus ar kredīta refinansēšanu iespējams pārvērst vienā lielākā aizdevumā, kas būtu ar daudz izdevīgākiem atmaksas nosacījumiem.

Daudzās valstīs cilvēki savus kredītus refinansē vairākas reizes, respektīvi, katru reizi, kad kāda cita banka piedāvā kādu īpašu akciju vai izveido izdevīgākus nosacījumus, kādam konkrētam kredīta veidam. Latvijā šī prakse nav tik izplatīta, un kredīta refinansēšanas process vēl nav izstrādājies tik ātrs, kā, piemēram, Somijā, taču arī pie mums ar katru dienu kredītu refinansēšana, kļūst arvien populārāka un cilvēki to izmanto biežāk.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *