Kas ir kredītu reģistrs

Kredītu reģistrs ir valsts informācijas sistēma, kuru pārvalda Latvijas Banka. Kredītu reģistrā tiek vākta un uzglabāta informācija par kredītu ņēmējiem, galvotājiem, kredīta faktisko atlikumu, kredītsaistību pārkāpumiem un kredītiestāžu vai citu dalībnieku veiktajiem informācijas pieprasījumiem, par personām, kas atrodas šajā reģistrā.

Kredītu reģistrs

Ziņas kredītu reģistram sniedz tā dalībnieki, jeb visas iestādes, kurām ir kāda saistība ar kredītu izsniegšanu, naudas aizdevumiem, kā arī apdrošinātāji un valsts kapitālsabiedrības, kuras ievieš valsts atbalsta un attīstības programmas.

Šīs informācijas sistēmas, jeb kredītu reģistra ziņas vienmēr tiek papildinātas un ir aktuālas. Kredītu reģistrā parādās katrs aizdevums, kuru jūs esat saņēmis vai turpināt saņemt, tai skaitā līzings. Ziņas par kredīta noteikumu pārkāpumiem jeb maksājumu kavēšanu, šajā reģistrā ir redzamas tad, ja maksājumu esat kavējis vairāk par 60 dienām vai arī iekavētā maksājuma summa, kopā ar visām papildus izmaksām, tai skaitā līgumsodu un kredīta atmaksas procentiem pārsniedz 150 eiro.

Kredītu reģistrā esošās ziņas ir pieejamas: reģistra dalībniekiem, Latvijas Bankai, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, kā arī kredītu ņēmējiem un galvotājiem, kuri var saņemt ziņas par sevi.

Ziņas par sevi iespējams saņemt:

  • Elektroniski
  • Klātienē – K.Valdemāra ielā 1B Rīgā un LB filiālēs Liepājā un Daugavpilī.
  • Sūtot pasta sūtījumu.
Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *