Kas ir kredītvēsture

Kredītvēsture ir datu kopums, kas sniedz informāciju par jūsu esošajiem vai bijušajiem aizdevumiem, kā arī par to kā esat pildījis vai pildāt kredītsaistības šo aizdevumu darbības laikā.

Tāpat kā citas lietas arī kredītvēsture var veidoties pozitīva vai negatīva jeb laba vai slikta. To vai jūsu kredītvēsture būs pozitīva nosakāt jūs pats, pildot visas kredītsaistības, laikus atmaksājot aizdevumus, kā arī komunicējot ar aizdevēju, ja radušās problēmas ar kredītsaistību izpildi.

Pozitīva kredītvēsture ir viens no galvenajiem rādītājiem, ko vērtē aizdevēji, tai skaitā ātro kredītu izsniedzēji, lemjot par to vai jums piešķirt vai nepiešķirt aizdevumu. Saglabājot labu kredītvēsturi, aizdevuma pieteikšanas gadījumā jūs automātiski pretendējat uz labākiem kredīta nosacījumiem, zemākiem procentiem vai izdevīgākiem atmaksas termiņiem.

Sabojāt kredītvēsturi ir pavisam vienkārši, to iespējams panākt, laikus neatmaksājot aizdevumu un kavējot ikmēneša atmaksas termiņus, kas noved pie jūsu iekļaušanas parādnieku sarakstā, kurš pateicoties mūsdienu tehnoloģijām ir pieejams ikvienam aizdevējam. Parādnieku sarakstā iespējams iekļūt arī laikus neapmaksājot rēķinu par internetu vai neveicot citus ikmēneša maksājumus, kurus esat apņēmies veikt.

Lai saglabātu pozitīvu kredītvēsturi un vēlāk bez problēmām saņemtu aizdevumus un labus kredīta nosacījumus atcerieties:

  • Aizņematies tikai gadījumos, kad tas patiešām ir nepieciešams, pirms tam kārtīgi aprēķinot izdevīgāko atmaksas termiņus.
  • Laicīgi veiciet aizdevumu atmaksu, nekavējot ikmēneša maksājumus.
  • Atcerieties atmaksāt arī citus rēķinus, jo pat vismazākā rēķina neatmaksāšana jūs var iekļaut parādnieku sarakstā.
Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *