Kas notiek, ja tiek kavēta ātrā kredīta atmaksa?

Par ātro kredītuAizdevuma noformēšana un saņemšana nerada liekus sarežģījumus, taču pavisam savādāk ir ar aizdevuma atmaksu, tad ja sanācis pārrēķināties un izvēlēties īsāku atmaksas termiņu, kā vajadzētu vai arī vienkārši piemirsies veikt maksājumu.

Savlaicīga ātrā kredīta atmaksa ir tikpat svarīga, kā jebkura cita aizdevuma veida atgriešana iepriekš noteiktajā termiņā. Lai gan ātrā kredīta noformēšanai nav nepieciešama ķīla, kuru vēlāk, aizdevuma nemaksāšanas gadījumā aizdevējs varētu iegūt savā īpašumā, arī atsakoties maksāt ātro kredītu,tiek uzsākts parādu piedziņas process.

Kas notiek, ja tiek kavēta ātrā kredīta atmaksa?

Dažādas darbības jeb soda sankcijas, ar kuru palīdzību aizdevējs cenšas atgūt aizdot naudu ir atkarīgas no tā, cik ilgu laiku maksājums tiek kavēts.

  • Ja maksājums aizkavējas mazāk, kā 30 dienas un par kavēšanos nav ziņots aizdevējam, kā arī šis jautājums nav nekādi risināts, uzreiz pēc atmaksas termiņa beigām tiek aprēķināta soda procenti par katru nokavēto maksājuma dienu.
  • Ja atmaksa netiek veikta jau ilgāk par 30 dienām, jūsu kredītsaistību lieta tiek nodota iekšējo maksājumu nodaļai un aizdevēja darbinieki cenšas aizdevumu atgūt saviem spēkiem, informējot parādnieku par aizdevuma atgriešanas kārtību.
  • Ja iepriekš minētie paņēmieni nesniedz rezultātus un maksājums jau ilgu laiku kavējās, kā arī parādnieks necenšas sazināties ar aizdevēju un risināt problēmu, lieta tiek nodota parādu piedziņas kompānijai, vai arī tiesai.

Kā izvairīties no soda sankcijām?

Ikviens aizdevējs ir ieinteresēts atgūt naudu pēc iespējas ātrāk un bez liekas citu iestāžu (parādu piedziņas, tiesas) iesaistīšanas, kas rada papildus izdevumus, tāpēc, laicīga saziņa un vienošanās ar aizdevēju varētu laikus aiztaupīt liekas problēmas, kas rastos soda sankciju rezultātā. Ja vēl pirms aizdevuma termiņa beigām tiek saprasts, ka naudu, iespējams, neizdosies atgriezt noteiktajā laikā un pēc iespējas ātrāk būtu jāveic aizdevuma termiņa pagarināšana. Aizdevuma termina pagarināšana gan ir maksas pakalpojums, taču tas par nelielu naudas summu ļauj iegūt papildus laiku un pagarināt atmaksas termiņu par 7, 14, vai pat 30 dienām.

Ja aizdevuma atmaksa piemirsusies un noteiktais atmaksas termiņš pagājis, noteikti sazinieties ar aizdevēju un vienojieties par tālākajām darbībām. Visticamāk, ka tiks rasts risinājums un aizdevējs būs gatavs nākt jums pretī, ļaujot veikt dalītos maksājumus vai piedāvājot citu variantu.

Precīza atmaksas termiņa aprēķināšana un apdomīga aizņemšanās ikvienam varētu palīdzēt izvairīties no kavētiem maksājumiem un parādsaistībām, tāpēc pirms kredīta noformēšanas uzziniet, cik ilgā laikā jūsu finansiālā situācija nostabilizēsies un jūs spēsiet atgriezt aizdevumu, kā arī kredīta atmaksu izvirziet kā vienu no svarīgākajiem mēneša maksājumiem, kas jāveic savlaicīgi un viens no pirmajiem.

Aizņemieties atbildīgi!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *