Kredīta piedāvājumu izvērtēšana

Kā labāk izvērtēt kredīta piedāvājumu? Pie cik kredītdevējiem meklēt, ja vēlaties paņemt labāku kredītu? Cik tas ir svarīgi? Uz šādiem jautājumiem nav viennozīmīgas atbildes, taču, ja jau esat izvēlējies sev piemērotāko kredīta veidu, kā arī esat nolēmis, ka šo kredītu jums vajadzēs uz ilgāku laiku, pilnīgi noteikti jāapskata vairāki piedāvājumi, salīdzinot kredītu likmes.

Kā izvērtēt kredīta piedāvājumu?

Cilvēki izvēlas SMS kredītu

  • Paņemiet līgumu vai saistošos dokumentus uz mājām, kur varat labāk izvērtēt, vai kredīts jums ir piemērots;
  • Pārliecinieties, ka saprotat līguma noteikumus. Ja kredītu ņemat kopā ar kādu citu, pārliecinieties, ka abi saprotat šos noteikumus;
  • Pajautājiet par neskaidrām vietām aizdevēja pārstāvim;
  • Izvēlieties sev piemērotāko veidu, kā atmaksāt aizdevumu — vai nu ar vienādiem, vai dilstošiem maksājumiem. Pirmajā gadījumā atmaksāsit tādu pašu summu katru mēnesi, savukārt otrajā gadījumā atmaksāsit vienādu kredīta pamatsummu, savukārt atmaksātie kredīta procenti katru mēnesi saruks. Šādi sākumā maksāsit vairāk, bet, kredīta periodam ejot uz beigām, maksājumi kļūs mazāki. Jāatceras, ka sākumā var būt grūtības veikt ikmēneša kredīta maksājumus, jo summa ir daudz lielāka.
  • Tāpat varat apsvērt kredīta valūtu. Parasti visi kredīti ir eiro, bet daži pieejami arī, piemēram, ASV dolāros. Tas gan ir riskanti, jo valūtas kursi svārstās, taču tie var svārstīties arī jums par labu.
  • Izvērtējiet kredīta atmaksas termiņu. Jo garāks termiņš, jo lielāku daļu aizdevuma samaksāsiet procentos, taču lēmumu par atmaksas termiņu nevajadzētu sasteigt, jo gan mazākam, gan lielākam termiņam ir savi mīnusi un plusi. Neuzņemieties saistības, ja var gadīties problēmas, tās sedzot.

Tāpat kredīta piedāvājumu vajadzētu izvērtēt vismaz pie kādiem trijiem aizdevējiem. Ja kredītu ņemat bankā, tad biežāk izdevīgākos nosacījumus piedāvās jūsu “mājas banka” jeb tā, kuras kontā saņemat ienākumus. Savukārt pie citiem kredītdevējiem nosacījumi var krasi atšķirties, tāpēc varbūt der apskatīt pat vairāk piedāvājumu nekā trīs. Vēlam jums veiksmīgi un apdomīgi izvēlēties un atrast vislabākos piedāvājumus, kas izdevīgi tieši jums.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *