Kredītkartes izmantošana

Kredītkarte ir populārs norēķinu veids, kurā aizņematies no bankas naudu, to tērējot ar kredītkarti. Kredītkaršu limits tiek noteikts, vai nu vadoties pēc jūsu ikmēneša ienākumiem, vai arī depozīta summas, ar kuru tiek galvoti kredītkartes tēriņi. Ja jau esat saņēmuši kredītkarti, tad svarīgākais, ko zināt par tās izmantošanu, būs minēts līguma nosacījumos. Ja vēl apsverat kredītkartes izņemšanu bankā, tad šajā rakstā centīsimies apskaidrot svarīgāko, ko der zināt, lietojot kredītkarti.

Kredītkartes

Kad izdevīgāk izmantot kredītkarti?

Kredītkartes ir piemērotas šādiem darījumiem:

  • Preču un pakalpojumu iegāde;
  • Lidmašīnas biļešu un viesnīcu rezervāciju iegāde – izmantojot daudzas kredītkartes, šāda veida darījumiem tiek piemērotas atlaides (piemēram, Baltic miles kredītkarte, Aegean Visa, utt;

Kredītkartes nav ieteicams izmantot šādiem norēķinu veidiem:

  • Skaidras naudas izņemšana – par to jāmaksā komisija, no 2 līdz 5 procenti no darījuma summas;
  • Norēķinu apmaksa internetbankā – par to visbiežāk tiek piemērotas komisijas. Norēķinu apmaksai labāk izmantot debetkarti.

Sīkāk par to, kādas komisijas un atlaides tiek piemērotas, iepērkoties ar kredītkarti, vari uzzināt vai nu savā līgumā, vai vēršoties pie bankas pārstāvjiem. Jāatgādina, ka, lai gan kredītkartes pieņem teju visur, dažas kredītkartes, piemēram, American Express, bieži vien nepieņem.

Svarīgākie kredītkaršu nosacījumi
  • Bezprocentu kredītkartēm – dažas kredītkartes ļauj izmantot kredītkarti 45 līdz 60 dienas bez maksas, taču tad jāveic aizņēmuma atmaksa līgumā noteiktā laikā. Šādas kredītkartes parasti piešķir cilvēkiem ar lielākiem ienākumiem, kā arī klientiem, kam izveidojusies laba sadarbība ar banku.
  • Parastajām kredītkartēm – atmaksa un procenti saskaņā ar līgumu. Kredītkartes, kas īpaši marķētas, ir ar izdevīgākiem procentiem, kā arī to lietotājiem nodrošina dažādus pakalpojumus. Tās var atpazīt pēc atslēgvārdiem Gold, Platinum, Premier, Professional, utt., kas atrodami to nosaukumos.
  • Maksājumu veidi – brīvais, jeb 5 līdz 10% no kredīta atlikuma, vai arī kā noteikts līguma nosacījumos. Dažas kartes termiņa beigās jāatmaksā pilnībā, tādējādi tās padarot par kredītu pret darba algu.
  • Kredītlikmes – katrai kartei atšķirīgas. Visa – 17-25%, MasterCard – 12-26%, AmEx – 18-22% gadā. Arī karšu izmaksas ir atšķirīgas. Jārēķinās, ka kredītkartes uzturēšana ir papildus izdevumi gada gaitā.
  • Kredītkaršu limits tiek nodrošināts vai nu ar algu, vai ar depozītu bankā. Parasti kredītkartes izmanto turīgāki cilvēki, un pārsvarā kredītkartes limits sākas ar 3000 un beidzas ar 20 000 vai vairāk eiro, tomēr nosacījumi katrai kartei ir atšķirīgi. Gadījumā ja kredītkarte tiek nodrošināta ar algu, limits var svārstīties no vienas līdz četrām darba algām. To, kādas kredītkartes varat saņemt, iespējams uzzināt bankā.
  • Soda procenti – kredītkartēm tiek piemēroti soda procenti, gadījumā, ja nauda netiek atmaksāta bankas noteiktajā kārtībā. Atmaksas kārtību varat skatīt kredītkartes līgumā.
Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *