Latvijas kredīti

Mūsdienās ikviens ir dzirdējis par kredītu vai to izmantojis pats – tas ir darījums, kur kredītiestāde savam klientam uz līguma pamata aizdod naudas summu vai citas lietas. Aizdevēji var tikt saukti arī par kreditoriem, bet klienti jeb kredīta ņēmēji – par debitoriem. Kredītus var izsniegt gan banku, gan nebanku kreditori. Izšķir vairākus kredīta veidus:

  • hipotekārie kredīti,
  • patēriņa kredīti,
  • ātrie kredīti,
  • studiju kredīti,
  • studējošo kredīti,
  • overdrafts jeb kredītlīnija,
  • investīciju kredīti,
  • kredīti apgrozāmo līdzekļu finansēšanai,
  • faktorings.

Starp šiem kredīta veidiem ir iespējams izvērtēt un atlasīt sev nepieciešamāko, ja skaidri zināt mērķi, kādam ir nepieciešama konkrētā naudas summa.

Kas ir hipotekārais kredīts?

Šis kredīts ir domāts nekustamā īpašuma iegādei, tas ir ilgtermiņa aizdevums, kurš tiek nodrošināts ar ķīlu. Svarīgi, ka par ķīlu var kalpot arī tas īpašums, kuru grasāties būvēt. Šo kredītu var izmantot ne tikai mājas iegādei vai celtniecībai, bet arī, piemēram, meža vai zemes iegādei, citu ēku būvēšanai (gan privātpersonu, gan komerciāliem mērķiem), zemes meliorācijai, modernizācijai utt.

Kā nodrošinājumu hipotekārajam kredītam varat izmantot arī Latvijas valsts garantiju – banka var izsniegt Jums aizdevumu ne tikai naudā, bet arī ķīlu zīmēs, kuras Jums pašam jārealizē. Ķīlu zīmes ir vērtspapīru paveids.

Kas ir patēriņa kredīts?

Šis ir īstermiņa aizdevums, kurš ir domāts tādiem gadījumiem, kad nauda vajadzīga kādas preces vai pakalpojuma iegādei, piemēram, sadzīves tehnikai, pirmajai iemaksai mājokļa vai auto iegādei, remontam, ceļojumam, mobilajam telefonam utt.

Patēriņa kredītu piedāvā gan banku, gan nebanku kreditori – pie nebanku kreditoriem šis aizdevums ir vieglāk un ātrāk noformējams, toties procenti būs augstāki. Banku kredīti garantē mazāku procentu maksu un lielāku stabilitāti.

Kas ir ātrais kredīts?

Šis īstermiņa aizdevums ir paredzēts īstermiņa finanšu problēmu risināšanai. To ir iespējams noformēt bez ķīlas un galvojuma, turklāt ar izdevīgiem nosacījumiem pirmajā aizņemšanās reizē (parasti pirmais kredīts ir bez procentu maksas). Klienti izvēlas šo pakalpojumu, jo nav jāgaida dienas un nedēļas līdz naudas saņemšanai, tādējādi naudu var saņemt jau burtiski pēc pāris minūtēm – ja iesniedz pieteikumu darba laikā un kreditora atbilde ir pozitīva. Nav nepieciešams iesniegt kreditoram aizņēmuma realizācijas mērķi.

Lai noteiktu, vai Jums ir vajadzīgs ātrais kredīts, ir jāizvērtē Jūsu finanšu situācija. Ja pēkšņi Jūsu redzeslokā parādījies labs piedāvājums, kuram Jums nepietiek līdzekļu, bet zināt, ka varēsiet šo summu atmaksāt vēlāk, tad ir samērā droši izmantot īstermiņa kredīta pakalpojumu. Arī tad, ja nauda nepieciešama vienreizējai rēķinu apmaksai vai neatliekami nepieciešamai lietai, ātrais kredīts var noderēt. Nekādā gadījumā neaizņemieties, lai nosegtu jau esošu kredītu.

Kas ir studiju kredīts?

Šis kredīts paredzēts mācību maksas segšanai neatkarīgi no tā, vai esat pilna laika vai nepilna laika students. Ar šo kredītu nodarbojas bankas, piedāvājot pat simtprocentīgu studiju maksas segšanu. Ir iespējams noformēt kredītu ar vai bez valsts galvojuma, taču Latvijā valsts dalība studiju kredītā ir diezgan fiktīva, jo galvotājs vajadzīgs tik un tā.

Kas ir studējošo kredīts?

Šis kredīts ir domāts studentu ikdienas izdevumu segšanai, piemēram, dienestu viesnīcu apmaksai, transportam u.c. Tas tiek izmaksāts 10 mēnešus gadā.

Kas ir overdrafts?

Overdrafts, pazīstams arī kā kredītlīnija, ir iespēja līdz noteiktam limitam lietot vairāk naudas līdzekļus, nekā Jums pieejams. Tas nozīmē, ka jebkurā laikā varat izņemt skaidru naudu arī tad, kad nepietiek ar personiskajiem līdzekļiem.

Komentāri (2)

maza

February 12th, 2016 at 4:28 pm    


Ko jus melojat kad no 18 gadiem ir aizdevumi visiem kredita devejiam pilnigas mulkibas. Beidziet cilvekiem smadzenes kalt so tekstu !!!!!!

Arnolds

February 16th, 2016 at 8:21 am    


Credit24, bigbank, bankas un citi aizdod no 18 gadiem. Jāizvēlas no tiem, kuri ir norādījuši, ka izsniedz no 18 gadiem. Bez darba un sabojātu kredītvēsturi nevarēs paņemt kredītu no 18 gadiem.

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *