Plānojiet savus ienākumus un izdevumus!

Katrs apzinās, cik svarīgi ir ikdienā plānot savus ienākumus un izdevumus, īpaši, ja ienākumi ir salīdzinoši nelieli. Šāda sava budžeta sastādīšana un ievērošana bieži vien ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem mēneša beigās, kad tiek analizēta sava bilance. Jāatzīst, ka arī tas, kurš plāno savu grāmatvedību ļoti rūpīgi, reizēm tāpat nav pasargāts no situācijām, kad naudas mēneša beigās izrādās par maz.

Situācijās, kad pietrūkst līdz algai kādu noteiktu finanšu resursu, un steidzami ir vajadzīga naudu, ne katrs var vai vēlas aizņemties no draugiem. Un, kad mēneša galu savilkšanai, neplānotiem izdevumiem vai spontānam pirkumam savas naudas nepietiek, trūkstošos līdzekļus mūsdienās cilvēki mēdz aizņemties no ātro kredītu sniedzējiem. Tiem var ļoti ērti pieteikties un, pozitīvas atbildes gadījumā, nepieciešamo nauda summu var saņemt savā bankas kontā vien dažu minūšu laikā. Kā arī, šādiem aizdevumiem praktiski netiek prasīts ne galvotājs, ne ķīla.

Protams, ir ļoti svarīgi atcerēties, ka ātrie kredīti ir tikai īstermiņa risinājums. Lai arī mazie aizdevumi, kas tiek ņemti no konkrētas kompānijas pirmo reizi, ir pieejami pat bez procentiem, tomēr parāds vienalga būs jāatmaksā. Ja aizņēmējs nav spējīgs to izdarīt savlaicīgi, jārēķinās, ka par līguma pagarināšanu būs jāmaksā. Un gadījumos, kad cilvēks kavē ikmēneša maksājumu, tiek sarēķināta klāt vēl arī soda nauda par saistību nepildīšanu.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *