Svarīgākais ātro kredītu ņēmējiem

PTACĀtro kredītu nozare Latvijā ir viena no plaukstošākajām, lielākajām, arī visvairāk apspriestākajām. Tajā nemitīgi notiek klientiem svarīgas izmaiņas, kurām ne vienmēr iespējams pilnībā izsekot – laika pietiek tikai jaunekļiem un pensionāriem, nevis strādājošiem cilvēkiem. Šajā rakstā paskatīsimies, ko pašlaik der zināt kredītņēmējiem – tas ir, kādas, klientiem svarīgas izmaiņas ātro kredītu nozarē notikušas, iestājoties 2014. gadam.

Kredītlikmes

Pašlaik (2014. gada marts) ātro kredītdevēju procentu likmes vēl joprojām nav ierobežotas. Iespējams, esat dzirdējuši par bijušā Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta mēģinājumiem noteikt gada procentu likmi 100 procentu apmērā, taču pašlaik šis priekšlikums ir “iesprūdis” Saeimā. Pašlaik nevar pateikt, kas notiks ar šo priekšlikumu, jo neizskatās, ka ātro kredītu jautājums būtu jaunās valdības dienaskārtībā.

Soda procenti

Sākot ar 2014. gadu, ātro kredītdevēju soda procenti vairs nedrīkst būt augstāki par 10. Tas ir, maksimālais, ko nomaksāsit par 100 eiro vērtu ātro kredītu, ir 110 eiro, ne vairāk. Interesanti, ka dažiem kredītdevējiem par šiem procentiem augstākas ir pagarināšanas maksas. Tiesa – maksājot pagarināšanas naudu, vismaz neriskējat iekulties parādu reģistrā.

Ienākumu norādīšana, aizņemoties

2014. gada 1. janvārī stājās spēkā jaunie Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) noteikumi, kas paredz, ka kredītdevēji stingrāk vērtēs klientu maksātspēju. Tas nozīmē, ka aizņemoties jānorāda ikmēneša ienākumi un izdevumi. Kredītu nekad neizsniegs lielākā summā, nekā šī starpība. Norādot nepatiesus ienākumus vai izdevumus, klientiem var iestāties kriminālatbildība.

Atbildīga aizņemšanās

Atbildīgas aizņemšanās jomā nekas nav mainījies, kā jau tas bija paredzēts. Ikviens klients vēl joprojām, arī 2014. gadā, aicināts aizņemties atbildīgi, pārdomāti, izvērtējot savas iespējas kredītu atdot. Arī PTAC piestrādā pie tā, lai kredītdevēju reklāmas nebūtu pārāk agresīvas vai maldinošas. Vēlam drošu un ērtu aizņemšanos.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *