Termiņa pagarināšana

Vasara nu ir beigusies, ceļojumi, izklaides ir aiz muguras, bet tas viss Tevi ir atstājis ar negatīvu bankas konta atlikumu? Ja šī situācija Tev šķiet pazīstama, iespējams, jau esi vērsies pie kāda no ģimenes locekļiem vai paziņām pēc palīdzības vai varbūt esi paņēmis ātro kredītu, kas palīdzēs sagaidīt nākamo algu. Ja esi izvēlējies otro variantu, Tu, protams, plāno atmaksāt aizdevumu noteiktajā laikā, bet dzīvē gadās dažādas situācijas, tādēļ jau pirms kredīta ņemšanas un kreditora izvēles Tev būtu nepieciešams apskatīties uz to, vai aizdevēja pakalpojumu klāstā ietilpst kredīta atmaksas termiņa pagarināšana un kādi ir tās nosacījumi.

Atmaksā tik, cik aizņēmies – līdz kuram brīdim tas darbojas?

Ja esi pieteicies ātrajam kredītam pirmo reizi, Tev, visticamāk, ir izsniegts “pirmais kredīts bez maksas”, tātad Tev netiek piemērota procentu maksa par šo aizdevumu, tomēr svarīgi ir saprast to, ka šis nosacījums darbojas tikai tad, ja varēsi atdot aizdevumu noteiktajā laikā – parasti 30 dienās. Ja tomēr no nākamās algas nevarēsi atdot visu aizdevuma summu, Tev būs jāskatās uz kreditora piedāvātajām iespējām, viena no tām – atmaksas termiņa pagarināšana, bet svarīgi saprast to, ka tas ir maksas pakalpojums un tas ievērojami sadārdzinās kredīta kopējās izmaksas.

Kredīta nauda

Kādi ir pagarināšanas nosacījumi?

Katrs aizdevējs ir noteicis savu kārtību attiecībā uz termiņa pagarināšanu – ir kreditori, kas šādu iespēju vispār nepiedāvā, un gadījumā, ja nevarēsi atmaksāt kredītu laikā, Tev tiks piemēroti nokavējuma procenti. Šāda rīcība tiek pamatota ar to, ka kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu cilvēki uztver kā atvieglotus nosacījumus kredīta ņemšanai un, iespējams, nemaz necenšas paņemto aizdevumu atmaksāt laikā.

Tomēr lielākā daļa nebanku kreditoru saviem patērētājiem, kuri nonākuši grūtībās, piedāvā iespēju pagarināt kredīta atmaksas laiku. Kas ir jādara, ja vēlies izmantot šo iespēju? Tev ir:

  • Jāieiet savā profilā, kas ir izveidots konkrētā aizdevēja mājaslapā;
  • Jāizvēlas uz cik ilgu laiku Tu vēlies pagarināt aizdevumu (2018 – kreditori piedāvā tikai vienu termiņu – 30 dienas);
  • Jāpārskaita pagarinājuma maksa uz kreditora bankas kontu;
  • Jācenšas atdot aizdevumu laikā, izvairoties no atkārtotas atmaksas termiņa pagarināšanas.

Cik liela ir pagarināšanas maksa?

Atsevišķi kreditori savās mājaslapās ir norādījuši fiksētu pagarinājuma maksu, piemēram, 22.5 eiro par aizdevumu uz 30 dienām 300 eiro vērtībā. Tomēr lielākā daļa aizdevēju šādu informāciju sniedz tikai tad, kad klients ir iegājis savā izveidotajā profilā, kas nozīmē to, ka Tev kā jaunam klientam ne vienmēr var būt iespēja uzzināt, cik tad liela būs maksa par kredīta termiņa pagarināšanu.

Lai Tev nebūtu jādomā par to, kādas būs sekas, ja nevarēsi atdod aizdevumu laikā, pirms pieteikšanās jebkura veida kredītam, vienmēr izvērtē savu finansiālo stāvokli un kredīta nepieciešamību!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *